جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

حمل و نقل و نگهداری سنگدانه‌های بتن

  از آنجا كه سه چهارم حجم بتن را مصالح سنگي تشكيل مي‌دهد، روش انبار كردن و نگهداري مصالح سنگی اهمیت زیادی دارد. بارگیری، حمل و تخلیه مواد سنگی بتن و انبار کردن آنها باید به نحوی باشد که:

  الف) مواد خارجی و زیان‌آور در آنها نفوذ نکرده و دانه‌های ریز و درشت از یکدیگر جدا نشوند.

  ب) مصالح سنگی باید دور از پوشش گیاهی و مواد آلوده کننده نگهداری شوند.

  پ) شن و ماسه باید به طور جداگانه انبار شوند و در مواقعی که درشتی دانه‌های شن از 37.5 میلیمتر تجاوز کند، این دانه‌ها نیز باید در دو گروه انباشته گردند تا امکان جداشدگی دانه‌ها به حداقل برسد.

  ت) هنگامی که بزرگترین اندازه سنگدانه 37.5 میلیمتر باشد مرز جدایی دو نوع سنگدانه 19 میلیمتر و وقتی که بزرگترین اندازه 50 و 63 میلیمتر باشد مرز جدایی 25 میلیمتر خواهد بود.

  ث) بهترين روش براي جلوگیری از تغييرات دانه‌بندي و جدا شدن دانه‌ها، انبار كردن سنگدانه‌ها در اندازه‌هاي مختلف به طور جداگانه مي‌باشد. براي آنكه از مخلوط شدن اندازه‌هاي متفاوت سنگدانه‌ها جلوگيري شود، بهتر است در بين آنها ديوار جدا كننده قرار داد. دیوارهای تقسیم مصالح سنگی باید به قسمی محکم باشد که هنگام خالی شدن یک قسمت و پر بودن بخش دیگر، رانش سنگدانه‌ها آنها را خراب نکند.

  ج) به هنگام بارش و یخبندان باید روی شن و ماسه را با برزنت و ورقه‌های پلاستیکی مناسب پوشانید و در گرمای شدید برای آنها سایبان ایجاد کرد تا زیاده از حد داغ نشوند.

  چ) توده‌های شن و ماسه نباید به شکل مخروط‌های بلندی در آیند، زیرا این عمل سبب جداشدگی دانه‌های ریز و درشت می‌شود.

  ح) به هنگام وزش باد باید از جدا شدن ذرات ریز در حین تخلیه جلوگیری شود.

  خ) محل دپو باید چنان آماده گردد که همواره تخلیه یکنواخت آب مازاد امکانپذیر باشد.

  د) برای دستیابی به رطوبت یکنواخت مصالح سنگی در کارگاه باید حداقل این مصالح 12 ساعت در محل باقی مانده و سپس به مصرف برسند.


  این مطلب تا کنون 16 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 18 خرداد 1395
  منبع
  برچسب ها : مصالح ,میلیمتر ,سنگی ,انبار ,سنگدانه‌ها ,هنگام ,مصالح سنگی ,میلیمتر باشد ,بزرگترین اندازه ,سنگی باید ,انبار كردن ,
  حمل و نقل و نگهداری سنگدانه‌های بتن

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 3 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر